TABASALU PÄEV 2016

2016. aastat sai Harku vallas pidada juubeli aastaks, kuna meie vald tähistas 25. aastast sünnipäeva!
Väga populaarne oli meie kogukonna jaoks kirbuturg, mis seekord toimus pererestoran Selleri vastas asuval autoparkla territooriumil. Kolme tunni jooksul said kaubelda oma riiete, jalanõude, mänguasjade jms kõik, kel oli selleks vaid soovi. Alates lõunast ootasime kõiki Tui parki, kus meid ees ootasid laste- ja noorteala, suur ning rikkalik laadaala ning suursugune ja pidulik lava kontsertprogrammi jaoks.

Laste- ja noortealal rõõmustasid meid Kessu ja Tripp, kel oli varuks meile palju põnevaid meisterdamisi, mänge ja lasteteatrit. Lisaks mängisid kõige pisemate lastega Lotte ja Bruno. Lapsed said hüpata erinevatel batuutidel, vaadata kinotelgis harivaid kinoprogramme, mängida minifarmis traktorite, kaarutajate ja kalluritega. Lisaks harisime end Tootjavastutusorganisatsiooniga (TVO) etendusel „Mida Juku jäätmetest ei õpi, seda Juhan ei tea“.
Lastekontserdil laulsid “Harku Valla Laululaps” paremik, tantsisid meie valla rahvatantsulapsed, Tabasalu Ühisgümnaasiumi Tantsupäeva paremikku kuuluvad omaloomingulised tantsijad ning JJ Street tantsukooli tantsijad.
Spordiprogrammi pakkusid Tabasalu Tenniseklubi, Tabasalu Palliklubi, Tabasalu Jalgpalliklubi. Ookami judokool pakkus väga põnevat mängude programmi. Toimus Mototrial elektrimootorrataste tutvustus ja demosõidud. Ranna Speedway ringrajal toimus tehnikapäev. Tabasalu spordihoone jalgpalliväljakul toimus jalgpalliturniir. Oli võimalus nautida oma kodukanti kõrgelt helikopterilt.
Koos esimese Eesti pagari Krista Ismaeli, laste ning emade, isadega meisterdasime Harku valla sünnipäevatorti, mis sai 2,5m x 2,5m suurune.

Piduliku perepäeva lõpus kuulasime mitmehäälset meestelaulu ansamblilt Kaunimate Aastate Vennaskond, kuhu kuulusid Andres Dvinjaninov, Toomas Lunge, Hannes Kaljujärv, Jüri Lumiste ja Indrek Kalda.

Harku vallal oli au olla ühe suurejoonelise esmaettekande osalised. Tabasalu Päeval astus üles unikaalne koosseis, kus ühisel laval esinesid Tanel Padar ansambeliga The Sun koos suure koosseisulise bigbändiga Estonian Dream Big Band. Kontserdi peadirigent oli Siim Aimla. Päeva lõpetas pidupäevavääriline ja uhke saluut.

VIDEO

FOTOD