TABASALU PÄEV 2018

2018. aasta perepäev Tui pargis oli sagimist täis. Siin jagus tegevus kõigile, nii väikestele, kui suurtele.

Kõige pisemaid lõbustasid lastealal klouniplikad Kärts ja Mürts, kellega üheskoos sai mängida ja teha klounitrikke ning nautida klouniplikade kogupere mustkunstietendust. Taas oli võimalus pöörata silmad nende laste poole, kes on vaprad ja andekad ehk juba teist korda valiti Harku valla Sädemeid! Kõigil soovijatel oli võimalus oma andekust ja talenti – laulmises, võimlemises, tantsimises jms – demonstreerida. 
Lastealale oli välja pandud ka Tarvo Alevi muinasjutu fotostuudio, kus oli võimalik printside ja printsesside kostüümides jäädvustada meeleolukas foto. Kohal oli näomaalijad ja juuksuril sai endale lasta punuda punupatsi.
Lastealal toimus veel palju põnevaid toimetamisi, sai hüpata erinevatel batuutidel, sõita paadiga, mängida palli ja proovida muid põnevaid tegemisi.

Lisaks sai vaadata kohalike tantsutüdrukute etteasteid MyDance tantsustuudiolt ning Tabasalu Ühisgümnaasiumi tantsupäeva võitjatelt. Esmakordselt tulid meile esinema rõngakavaga beebid koos oma emmede ja issidega, et demonstreerida võimlemiskava, mis oli kuulsaks saanud suurel võimlemispeol.

Terve päev oli võimalus osa saada huviklubide telkides pakutavast, kus teile jagasid infot eelolevate huviringide kohta infot Tabasalu Jalgpalliklubi, Tabasalu Kergejõustikuklubi, Tabasalu Tenniseklubi, HCPanter jäähokiklubi, MyDantse Tantsuklubi, Tantsuselts As-Sa. Tänavatantsku tutvustasid JJ Street tänavatantsijad. Kohal olid meie valla skaudid, Tilgu Merepääste Seltsi esindajad, politseinikud, kes kõik õpetasid palju põnevat ning õpetlikku oma töötubades tegema. Perepäeva suur koostööpartner koos Harku valla noorte malevlastega oli Huvitegevuse ja Noorsootöö Sihtasutus. Kindlasti oli see tore töökogemus meie valla noortele, et nad said käed külge lüüa suure ürituse telgitagustele ja aidata perepäeva organiseerida. Suur aitäh!

 

Koos Harku valla lastega tegime Eesti Vabariigile kingituse – täitsa enda kätega – suure EV100 kujulise tordi.  Ja rõõm oli päeva lõpuks see üheskoos ka ära süüa. 

Suurel peolava juures sai vaadata Harku valla rahvatantsu Tantsuselts As-Sa segarahvatantsurühma Tammed ja Toomed esitluses. Kui nemad on juba väga staažikad rahvatantsijad, siis esmakordselt astusid üles Vääna-Jõesuu rahvatantsurühm Pööreline tantsijad. Lisaks sai kuulata Tabasalu Kammerkoori esitlust.

Lastekontserdil esinesid Harku Valla Laululaps 2018 parimaid ning TÜG rahvatantsijad gruppidest Säde ja Hele, lisaks tantsu tegid ka noored tänavatantsijad JJ Street klubist. 

Nii nagu möödunud aastatel, oli ka tänavu võimalus nautida tipptasemel kontsertprogrammi, kus võimsa heli-, valgus- ja videotehnika kaasabil tulid meile esinema Eestis tuntuks saanud staarid. Tabasalu Päeval 2018. aastal pakkusime meie kogukonnale õhtusel kontserdil kuulamiseks tänavust Superstaari saates esikümnesse jõudnud Harku valla noort Johanna Randmanni. Eestlastele tuntud lauludega esines Boris Lehtlaan, koos Are Jaamaga.  Pealaval saime veel vaadata Liis Lemsalu koos bandiga ning ansamblit Metsatöll. Kaunis oli  suurejooneline ilutulestik, mis oli komponeeritud ansambli viimase lauluga ühtsesse valguse- ja helikeelde.

VIDEO

FOTOD