Info

 

Piletiinfo

Harku valla elanikule eelmüügist – 3 eurot
E-R: 13.-17. august ja 20.-24. august kell 16:00-19:00 Tabasalu Rimis ja Muraste Konsumis 
L-P: 18, 19, 25. august kell 12:00-20:00 Tabasalu Rimis ja Muraste Konsumis 

P: 26. augustil Tui pargi väravas kell 13:00-23:00. Harku valla elanikule perepäeval pilet kohapeal – 5 eurot

Kui Te ei ole registreeritud Harku valla elanikuks, on pilet – 10 eurot.
Kui Teil ei ole kassas esitada isikut tõendavat dokumenti on pilet – 10 eurot.

Harku valla eakatele alates 65. eluaastast ja Harku valla puudega inimestele on pilet tasuta (nullpileti saamise aluseks on soodustust tõendav dokument).

Kõigile kuni 14-aastastele noortele on pilet tasuta (nullpileti saamise aluseks on õpilaspilet või ID-kaart).

Pilet perepäevale on käepael, mis peab olema terve päeva Teil käel, tõendamaks, et omate piletit!

Tui pargis on perepäeva ajal keelatud koertega viibimine.

 

Keskkonnasõbralikum perepäev

Tabasalu päeval sorteerime prügi ja unustame ühekordse kasutusega joogitopsid – kõik selleks, et vähendada jäätmete hulka ja säästa meie ühist keskkonda.
Koostöös Tootjavastutusorganisatsioon OÜ-ga (TVO) alustati Tabasalu päeval 2016. aastal territooriumil prügi sorteerimisega. Kuna suur osa perepäeval tekkivatest jäätmetest on pakendid, mida saab taaskasutada, siis olid kõrvuti 2 erinevat prügikotti – kollane pakendite jaoks ja must olmeprügi jaoks. Prügi eraldi kogumine jätkus ka Tabasalu päeval 2017. aastal.
Tänavu on prügikastide peal pildid ja laused, mis teevad sorteerimise lihtsamaks. Pakendi prügikasti saavad külastajad visata kõik puhtad pakendid. Näiteks kilekotid ja pappkarbid, kommipaberid, tühjad klaaspudelid, plastpudelid ja plekkpurgid, plastlusikad, -noad ja -kahvlid.
Olmeprügi prügikasti tuleb aga panna kogu muu tekkiv praht – määrdunud ühekordsed papp- või plasttaldrikud, toidujäätmed, suitsukonid, kasutatud beebimähkmed jmt. Samuti kõik pakendid, mis sisaldavad veel toitu (nt pooltühjad jogurtitopsid).
Prügikastides asuvad kotid viivad õpilasmalevlased sorteeritult konteineritesse. Nõnda saab sorteeritud pakendid suunata taaskasutusse, et uuesti toota paberit, pappi, plastikut, metalli või klaasi. Sorteeritud olmeprügi aga suunatakse põletusse, et toota soojus- või elektrienergiat.
Taaskasutatavad joogitopsid
Lisaks pakendite eraldi kogumisele astume Tabasalu päeval edasi järgmise suure sammu jäätmete vähendamise suunas, püüdes jäätmete teket vältida. Kui tavapäraselt on üritusel joogid valatud ühekordse kasutusega topsidesse, mis tühjaks saades kohe prügikasti visatakse, siis sel korral on kasutusel ainult korduvkasutusega joogitopsid.
Spetsiaalselt kujundatud valla logoga joogitopsid muretseti kasutamiseks Tabasalu päeval Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) ringmajanduse programmi projekti raames.
Topsi saab endale perepäeva territooriumilt vastavatest müügipunktidest pandiraha eest. Kui jook otsas, siis saab topsi ära loputada ja kasutatud topsi uue joogi osta. Kui enam uut jooki ei soovita, saab topsi müügipunkti tagastada ja pandiraha tagasi. Soovi korral võib topsi jätta endale ning kasutada seda uuesti ja uuesti!
Peale perepäeva pestakse tagastatud kasutatud topsid puhtaks ning neid kasutatakse taas järgmistel Harku valla üritustel.
Usume, et meist jääb maha puhtam peoplats ning võimalikult väike ökoloogiline jalajälg!

Korduvkasutusega joogitopsi pandi hind on 4 eurot
Harku valla logoga joogitopsi pandi hind on 1 euro.

LEMBE REIMAN
Keskkonnaspetsialist

Tabasalu Päeva toetaja veerg

Sel aastal tulevad esmakordselt oma toodetega rahva ette Live Screen esindajad, kelle tooteid on võimalus Tabasalu Päeval näha juba peaväravas. Live Screeni kireks on LCD ja LED ekraanide puhas ja selge pilt. Live Screen püüab pilke Sinu kodusel kinoõhtul ja peol, kontoris ja tänaval, konverentsil ja suursündmusel oma ekraanidega, millest võid nautida meeldejäävaid esitlusi, ekraanidega, millel võid tantsida, ekraanidega, millele võid sõita kas või autoga.
Live Screeni ekraanid võivad mahtuda pihku, aga katta ka terve elamu fassaadi. Tänu ekraanide esmaklassilisele pildikvaliteedile nii tubastes kui ka välitingimustes saab Live Screen pakkuda samaaegselt võimsaid elamusi ja ideaalset infokandjat.
Avasta pilkupüüdvate ekraanide värviküllane maailm ja võta meiega ühendust telefonil +372 511 3383 või e-posti aadressil kaupo@livescreen.ee.

Tilgu merepäästest

Seekord teeb Tabasalu Päeval veeohutuse-alast ennetustööd Tilgu Merepääste Selts, kes tutvustab kõigile merendushuvilistele ka oma päästevarustust.
Ligi kaks aastat tagasi sõpruskonna poolt loodud Tilgu Merepääste Selts on läbi teinud kiire arengu ning tänaseks on kogukonnal iseseisvat merepäästevõimekust omav päästeühing.
Seltsi kuulub 21 vabatahtlikku merepäästjat, kes on läbinud Politsei- ja Piirivalveameti merepäästjakoolituse. Navigatsioonihooajal on ööpäevaringsed valved ning vähemalt kolmest liikmest koosnev meeskond on valmis tõttama appi kõigile meie piirkonda jäävatele abivajajatele ja reageerima muudele merepäästesündmustele.
Meeskonna kasutuses on vajalikud isikukaitsevahendid ja 5,5 m RIB tüüpi paat. Leader toetusmeetme, Harku valla ning Politsei- ja Piirivalveameti toel on seltsi varustus käesoleval aastal täienenud kahe spetsiaalselt merepäästetöödeks kohandatud jetiga ning järgmisel aastal on plaanis soetada spetsiaalselt merepäästeks kohandatud päästealus. Tule tutvu Tilgu Merepääste Seltsi tegemistega lähemalt ning täienda oma teadmisi veeohutuse vallas, kohumiseni Tabasalu Päeval!

 

Kontakt

Tabasalu Päeva korraldaja:
Harku Vallavalitsus
Krista Dreger
606 3838
krista.dreger@harku.ee

 

Kui soovite toetada
Tabasalu Päeva,

siis palun võtke ühendust
e-mailil: krista.dreger@harku.ee