TABASALU PÄEV 2017

2017. aasta oli kuulutatud laste- ja noorte kultuuriaastaks, nii olime meiegi suunanud oma tegemised just noorte poole.
19. augusti hommik algas kirbuturuga. Traditsiooniline kirbuturg meelitas hulgi kohale nii kauplejaid kui ka põnevate väljapanekute seast endale aardeid otsima tulnuid. Turuõhinat ei rikkunud ära ka heitlik ilm, mis kostitas turulisi uhke vihmavalinguga – juba mõni hetk peale saju lakkamist läks usin toimetamine taas lahti ning kestis edasi veel ka siis, kui Tabasalu Päeva tihe programm Tui pargis peale hakkas.
Laste- noortealal seiklesid sel korral printsess ja konn, kes korraldasid lastele nalja-, seiklus- ja muusikamänge, viisid läbi vahvat andekate talendishowd „Harku valla sädemed“ ning tegid lasteteatrit „Printsess ja konn“. Lastelaval esinesid My Dance tantsutüdrukud ja Tabasalu Ühisgümnaasiumi omaloomingulise tantsuvõistluse võitjad. Suurel laval toimus lastekontsert “Harku Valla Laululaps“ ning esines JJ Street tantsugurpp oma ulmeliste ning professionaalsete etteastetega. Käelist näpuosavust sai teha Harku valla skautide ja Loovuslabori töötubades. Lapsed said kinotelgis vaadata kogu päeva jooksul erinevaid filme ja multikaid.
Mängida sai MiniFarm mängumaal, kus oli tõeliselt põnev mängida mudelautode, põllutöömasinate, mudeltraktorite ja veoautodega. Proovida sai ka täpsust, sest kohal on vibukütt koos vibude ja nooltega. Lisaks batuudid – Tornide takistusrada ja Aladdini Loss; Airbag Jump – õhkpadjale hüppamine; FeetDarts jalgpallimäng – päeva parimale Robinile oli vinge auhinna välja pannud Kingitus.ee: paraplaaniga õhulennu.
Spordiprogrammi pakkusid Tabasalu Tenniseklubi, Tabasalu Palliklubi, Tabasalu Jalgpalliklubi, Tabasalu Triatloniklubi ning Aitado judokad. Noorte tõuksiguru Mikael Parman korraldas siinsetele trikimeistritele kõrgushüppe- ja trikivõistlusi. Jooga ja pilatese telgis oli võimalus proovida erinevaid treeninguvõimalusi.
Ja selle päeva magnetid – Eesti Youtuberid Victoria Villig ning Martins Lapins – olid kõigi lemmikud. Youtuberid korraldasid Harku valla noortele põnevaid ning harivaid töötubasid ning meet&greet.
Peale lõunane programm algas Suurupi naiskoori Meretule ja Soome sõpruskoori etteastega. Trummimängu töötoas oli kõigil huvilistel võimalus ise proovida tummide kõla Silver Ulviku töötoas SilverDrum. Tabasalu Päev 2017 raames toimus õnneloos, kus peaauhinna pani välja Parkwood suure mänguväljaku näol ning võitjaks osutus Kristjan, kelle pere elab Murastes.
Erakordne võimalus oli sel õhtul aga suurel laval üles astunud Tabasalu Funky BigBandil, mis sai just selleks esinemiseks ekstra kokku kutsutud Tabasalu Muusikakooli noortest ning profesionaalidest. Esineti koos Uku Suvistega.

Oma maagilise lava-show ja lauluga oli meie tänavune eurolaulik Laura sillaks õhtusele peaesinejale, ansamblile Mahavok. Tänavu oma 35. sünnipäeva tähistav Mahavok koos noorte solistide Anet Vaikmaa ja Marten Kuningaga meelitas siinset publikut nii nostalgia kui ka uue loominguga, millel siiski äratuntav Mahavokile omane helikeel. Emotsionaalse kontserdi lõpetas uhke ilustulestik, mis pani nii mõnegi vaataja imetlusest ahhetama.

FOTOD